Dzień 1

Pierwszy dzień ferii w Leader School! Na początek, w celu poznania siebie nawzajem, wspólnie z Panią Natalią graliśmy w gry – konkurencje były zarówno indywidualne, jak i grupowe. Później przeszliśmy do poważnych spraw – wspólnie wymyśliliśmy i spisaliśmy zasady panujące w naszej szkole. Na koniec pograliśmy w uwielbianą przez wszystkich grę Dixit, która w każdym z nas pobudziła wyobraźnię. Słownictwo i zwroty przydatne w czasie tych czynności, to: What’s your name?, My name is…, I like…, Do you like…?, What’s your favourite…?, How old are you?, Can I have…?, move, fingers, squat, turn around, run, jump, colours: blue, red, yellow etc.

Po grach zapoznawczych nadszedł czas na szalone eksperymenty. Jednym z nich było robienie sztucznego śniegu. Przydała nam się do tego pianka do golenia oraz soda oczyszczona. Wszyscy świetnie bawiliśmy się przy lepieniu bałwanów. Dowiedzieliśmy się, jak nazywają się owe produkty po angielsku: shaving foam i baking soda. Nasze mikstury mieszaliśmy (stir) przy pomocy łyżek – spoons w miseczkach – bowls. Na koniec dodaliśmy octu – vinegar, przez który nasze snowmen się roztopiły.

Po udanym eksperymencie przeszliśmy do robienia własnych świec żelowych. Każda była jedyna w swoim rodzaju, a to za sprawą ozdób i barwników, które się w nich znalazły. Słownictwo przy tym zadaniu, to: a glass, a candle, pour, candlewick, wax.

Na koniec jakże intensywnego dnia wyruszyliśmy w teren na grę terenową. Podczas gry uczestnicy, podzieleni na dwie drużyny, musieli odnaleźć zadania w punktach zaznaczonych na mapie. Na każdym punkcie znajdowała się zagadka w języku angielskim oraz karteczka z symbolem. Należało zdobyć 8 symboli, aby otrzymać wskazówkę dotyczącą miejsca, gdzie ukryty został skarb. Dodatkowo, drużyny spotykały się o wyznaczonych godzinach w wyznaczonych miejscach, aby stoczyć pojedynki – wygraną było zdobycie symboli drużyny przeciwnej. Gra była intensywna, nie było czasu na odpoczynek ani na myślenie o zimnie. Po powrocie w szkole czekała na nas słodka niespodzianka.