Dzień 5

Ostatni dzień półkolonii zaczęliśmy od nagrywania naszej autorskiej prognozy pogody. Przygotowania zaczęliśmy od udekorowania telewizora i obejrzenia kilku prognoz pogody BBC. Następnie przystąpiliśmy do nagrywania – każdy z nas miał przydzieloną rolę, a śmiechom podczas tej aktywności nie było końca :). Po jakże wyczerpującym zadaniu, jakim było nagrywanie, wraz z Panią Adą przygotowaliśmy drugie śniadanie – były nimi kolorowe donuty zrobione z jabłek, twarogu, barwników spożywczych i różnego rodzaju posypek. Przydatne słownictwo podczas naszej zabawy, to: weather forecast, to broadcast, to record, raining cats and dogs, hail, storm, windy, sunny, TV presenter, doughnuts, apple, sprinkle, food colouring, curd cheese.

Po wyzwaniach z Panią Adą, nadszedł czas na łamańce językowe i śpiewanie z Panią Justyną. Wspólnie uczyliśmy się znanej piosenki pt.: „Peanut Butter and Jelly” oraz ćwiczyliśmy słuchanie przy pomocy strony lyricstraining.com.

Po obiedzie wyruszliśmy do kina Awangarda na film pt.: „Wakacje Mikołajka”. Po powrocie czekała na nas słodka niespodzianka – fondue czekoladowe. Wszyscy bardzo żałowaliśmy, że to był nasz ostatni dzień zimowiska.