Dzień 3

Trzeci dzień półkolonii rozpoczęliśmy z Panią Karoliną, która pokazała nam, jak wykonać bird feeders, czyli karmniki dla ptaków. Za pomocą rolek od papieru i sznurka umocowaliśmy nasze karmniki, a następnie otoczyliśmy je w maśle orzechowym i posypaliśmy nasionkami. Przydatne słownictwo podczas tej aktywności to: birds, seeds, paper rolls, hungry, peanut butter, string, feed. Następnie przygotowaliśmy przekąskę w postaci banana lollipops, które zanurzyliśmy w jogurcie i maczaliśmy w cukrowych posypkach. Mmm, yummy! Nauczyliśmy się takich słów, jak: bananas, yoghurt, sugar toppings, decorate, sweet, lollipops.

Najedzeni i pełni sił, mieliśmy ogromną chęć na magic tricks z Panią Bernadettą. Sztuczki karciane i z pierścionkiem wprowadziły w nasz świat trochę magii. Przydatne zwroty podczas tej czynności to: magician, audience, attention, trick, surprise, cards, show, magic.

Po obiedzie wraz z Panią Justyną i Panią Bernadettą poszliśmy do bowling clubu pobudzić ducha rywalizacji i dobrze się bawić. Podzieliliśmy się na drużyny i każdy z nas próbował zbić jak największą ilość kręgli. Słówka, które poznaliśmy podczas pobytu na kręgielni to: fun, throw, bowling ball, wait, team, score, win, lose. Następnie wybraliśmy się poszaleć na śniegu i na placu zabaw.