Dzień 5

Ostatni – piąty dzień półzimowiska – zaczęliśmy od puszystych obrazków – puffy salt paint. Wraz z Panią Kasią wyczarowaliśmy kolorowe obrazki i dobrze się przy tym bawiliśmy. Słówka, które poznaliśmy, to: flour, salt, water, dyes, confectionary sleeve, paper plates.

W ramach przekąski zrobiliśmy z Panią Kasią fruit pizza. Połączyliśmy się w pary i wspólnymi siłami przygotowywaliśmy posiłek, mmm, yummy! Słówka, które poznaliśmy przy tej czynności, to: cut, oranges, slice, kiwi fruits, tangerines, knife.

Pani Karolina za to przy pomocy kostek lodu zabarwionych barwnikiem pomogła nam stworzyć niezapomniane lodowe obrazki. Wyszły nam piękne obrazy. Słówka, które poznaliśmy, to: ice cubes, dyes, paint, sheets of paper, freeze.

Następną czynnością, w którą wprowadziła nas Pani Karolina, była funny face flip book. Pozszywaliśmy książeczki i zrobiliśmy z nich śmieszne minki i wesołe historyjki. Słówka, które poznaliśmy, to: rings, cut, scissors, paper, self-adhesive eyes, funny faces.

Po obiedzie wybraliśmy się do planetarium, na nową projekcję Niebo nad nami. Bardzo dobrze się bawiliśmy, a pokaz był ciekawy i wiele nas nauczył. Słówka, które poznaliśmy podczas wyprawy, to: stars, globe, galaxy, planets, solar system.