Dzień 1

Półkolonie w Leader School już rozpoczęte. Pierwszy dzień minął nam niezwykle szybko pod znakiem eksperymentów i dobrej zabawy. 6 dziewczynek i 3 chłopców już od początku świetnie się dogadują i tworzą zgraną grupę. Dzień zaczęliśmy od naszej pobudzania naszej kreatywności przy budowaniu rozmaitych konstrukcji nauczyliśmy się co oznaczają słowa build, tower i cups (budować, wieża, kubeczki). Następnie wraz z Panią Natalią zasadziliśmy naszą własną rzeżuchę i będziemy obserwować jak rośnie przez kolejne dni naszych półkolonii. Wspólnie powtarzaliśmy słowa takie jak soil, water, plant, oraz seeds (ziemia, woda, roślina, nasiona).

 

Pani Dominika zabrała nas w szalony świat eksperymentów, gdzie razem tworzyliśmy kolorowe mikstury strzelające z butelek i nazywając wszystko w języku angielskim nauczyliśmy się słów takich jak bottle, yeast, water, colouring, hydrogene peroxide, to stir, to explode (butelka, drożdże, woda, barwniki, nadtlenek wodoru, mieszać, wybuchać).

Na sam koniec zamieniliśmy się poszukiwaczy skarbu, by razem rozwiązywać zagadki w grze terenowej i dotrzeć zamku, gdzie czekał na nas upragniony skarb. W trakcie naszego poszukiwania skarbu (treasure hunting) napotkaliśmy zamek, most, fontannę, pomnik, i dworzec kolejowy (castle, bridge, fountain, statue, railway station).