Dzień 5

Ostatni dzień wspólnej zabawy na półkoloniach za nami. Choć za oknem deszczowo i chłodno, to w Leader School pogody ducha nam nie brakowało. Od rana zwariowane kształty formowane z ugniecionego kolorowego floam (mieszanka kleju i boraksu), a po nich tworzenie minilabiryntów w pudełkach. Uczyliśmy się takich zwrotów jak: to stir, pour, glue, food colouring, to squeeze, to make a ball.

Ostatni nasz projekt wczoraj to plan i konstrukcja wielkiego LS City (miasto Leader School) – angielskiego miasta z pudełek. Wszystkie elementy nazwaliśmy po angielsku i nawet reklama sieci sklepów z zabawkami SMYK jest adresowana do klientów zagranicznych. I tak mamy tutaj street, roundabout, funfair, toy shop, supermarket, tower, beach, lake,  police office, hospital, library, parking lot. Efekt naszej kreatywnej pracy można podziwiać poniżej.

Tuż po obiedzie Panie Marta i Natalia zabrały nas do teatru, a raczej w kulisy pracy aktora, czyli do miejsca gdzie tworzy sie rekwizyty. W muzeum teatru mieliśmy okazję przebrać sie za przeróżne postacie i zobaczyć jak to jest być aktorem czy aktorką, ponieważ oglądaliśmy prawdziwy egzamin młodych aktorów. Pokaz szermierki dodatkowo nas zaskoczył i rozbawił. Kto by pomyślał, że aktorzy potrafią takie rzeczy jak szermierka… Znamy już angielskie theatre, actor, actress, costumes, to put on, to take off, to dress up as.   Po powrocie do Leader School czekała na nas słodka niespodzianka – czekoladowe founde z owocami na pożegnanie.