Dzień 1

Pierwszy dzień półkolonii w Leader School już za nami. Zdążyliśmy już poznać nowe osoby i zacieśnić więzy z tymi, których spotkaliśmy nie po raz pierwszy. Przedstawialiśmy się, opisywaliśmy swoje ulubione warzywa i owoce oraz przypominaliśmy kolory w języku angielskim. Ćwiczyliśmy takie zwroty jak: What’s your name?, How old are you?, I’m (8) years old., I like (grapes), Give me a vegetable that is (green). Nie tracąc czasu zaczęliśmy budoważ niezwykłe konstrukcje z winogron i powstały wszelkiego rodzaju roboty, domy, a nawet kościół.  Znamy już takie słowa jak: to build, to construct, grapes, robots, houses, church.

Chwilę później zabraliśmy się za wytwarzanie własnych mydełek i składanie katapult. Mydełka przystroiliśmy fantazyjnymi wzorami z brokatu i koralików, a katapulty posłużyły nam do strzelania. Naszym celem były trzy pudła odpowiadające trzem rodzajom koszy na śmieci. Porozmawialiśmy o segregacji śmieci i o tym jak jest ona ważna dla środowiska. Poznaliśmy takie słowa jak: glicerine, glitter, beads, to pour, wooden sticks, elastic, to segregate rubish, plastic, paper, others.

Na koniec podjęliśmy nowe językowe wyzwanie i wyruszyliśmy w teren by rozwiązać zagadkę zagubionych i poplątanych języków. W grze terenowej dopasowywaliśmy słowa z różnych języków i witaliśmy się nie tylko po angielsku ale i po czesku, niemiecku, a nawet japońsku. Drużyna Crazy Trees jako pierwsza dotarła do skarbu, a po drodze obie drużyny odkrywały nazwy insektów po angielsku, odkodowywały zaszyfrowaną wiadomość i postępowały zgodnie z kolejnymi wskazówkami tak, by dotrzeć do skarbu. Nie straszne nam już takie słowa jak treasure hunt, parrot, canary, turtle, lizard, beetle, ladybird, grasshopper, dragonfly, mosquito, prize, a beautiful day.