Dzień 4

Czwarty dzień półkolonii w Leader School i kolejna porcja wrażeń już za nami. Od rana eksperymentowaliśmy z sodą i kolorami by doprowadzić do wybuchów kolorowych wulkanów. Test młodego chemika należy uznać za udany:) Poznaliśmy: volcanoes, to erupt, to put some playdough on the bottle, colours, to decorate.

Tuż po śniadaniu próbowaliśmy odnaleźć się w gąszczu 100 zadań i przypominaliśmy nazwy części ciała, zwierząt, przedmiotów, liczb i polecenia w języku angielskim. Następnie składaliśmy origami. Do wybory mnóstwo zwierząt, od pieska i kotka po biedronkę i pawia. Poznaliśmy: a ladybird, a peacock, an owl, a whale, to bend, go to number 22, numbers, to throw a dice.

Wyjazd do leśnego arboretum w Kudypach pozwolił nam się wyciszyć i radośnie obcować z przyrodą. Nasze Panie opiekunki zachęcały nas do nazywania wszystkiego wkoło w języku angielskim. I tak staraliśmy się powtarzać m.in. forest, plants, a worm, a butterfly, a hedgehog, a maple, an oak, to grow, a sundial (las, rośliny, robak, motyl, jeż, klon, dąb, rosnąć, zegar słoneczny).