Dzień 5

To już ostatni dzień półkolonii w Leader School. Przez ostatnie dni zdążyliśmy poznać bliżej tych, których spotkaliśmy tutaj kolejny raz i znaleźć wspólny język z tymi, którzy zagościli u nas po raz pierwszy. Dzień zaczęliśmy od pobudzania naszej kreatywności przy budowaniu rozmaitych konstrukcji i nauczyliśmy się co oznaczają słowa to build, a tower i cups. Następnie z Panią Natalią własnoręcznie robiliśmy mini baseny z misiem pływającym w środku. Tak piękny widok, że aż szkoda było je na koniec jeść. Dodatkowo minilabirynty z pudełek i coś na ząb, czyli galaretka w dwóch kolorach i bliśmy gotowi na kolejną atrakcję – planetarium. Powtarzaliśmy m.in. a ball, a maze, to navigate, a paper roll, jelly, to throw, a swimming pool, to swim, a bear, a wafer.

Przyszedł czas na upragniony seans w planetarium. Na kilka chwil powędrowaliśmy w świat gwiazd i planet. Jak Słońce i Księżyc wpływają na nasze życie na Ziemi? Na to i inne pytania o zjawiska astronomiczne szukalismy odpowiedzi razem z Kojotem. Angielskie the Earth, the Sun, the Moon, tickets towarzyszyły nam przy powrocie do Leadera.

Na pożegnanie nie mogło zabraknąć wspólnego party. Rozmaite przebrania, peruki i gadżety zmieniły nas nie do poznania. Fotorelacja poniżej. Wiemy co oznaczają zwroty: to dress up as, to put on sunglasses, a wig, to take a picture, to make a funny face, to smile.