Dzień 1

Po krótkiej przerwie, w Leader School ruszył kolejny turnus półkolonii. Od samego rana Pani Dominika zadbała o to, byśmy czuli się jak w domu. Ustaliliśmy zasady zachowania oraz wykonywaliśmy różne ćwiczenia mające na celu zapoznanie się ze sobą. Nie sprawiały nam trudności takie gry, jak „I spy with my little eye…”, w trakcie której nazywaliśmy rzeczy znajdujące się dookoła nas, „People to people”, kiedy to współpracowaliśmy w parach i musieliśmy wiedzieć, jaką część ciała należy pokazać. Przydatna była również chusta animacyjna, dzięki której powtórzyliśmy kolory i liczby.

Po zajęciach zapoznawczych przeszliśmy do majsterkowania z Panią Natalią. Zrobienie katapult było dość wymagające, ale było warto. Kiedy udało nam się je złożyć, przeszliśmy do zawodów sprawdzających naszą celność i umiejętności. Przy okazji powtórzyliśmy zasady segregowania śmieci i tego, jak ważne jest to dla środowiska. Kolejnym zadaniem na dziś było wytworzenie własnych mydełek. Było to przyjemna czynność, w trakcie której każdy mógł zrobić swoje niepowtarzalne mydełko. Poznaliśmy i powtórzyliśmy takie słowa, jak to recycle, rubbish bin, paper, plastic, other waste, catapult, to throw, sticks, glicerine, glitter, pour, stir.

Na koniec dnia podjęliśmy kolejne zadanie – wyruszyliśmy na grę terenową. Podzieliliśmy się na dwie grupy i pilnie szukaliśmy zagadek, które zostawili dla nas nasi koledzy. W ramach nagrody za trud włożony w poszukiwania udaliśmy się do kręgielni, gdzie każdy z nas dobrze się bawił.