Dzień 3

Środowy poranek rozpoczęliśmy od zrobienia gniotków. Potrzebowaliśmy do tego mąki, balonów, butelek i lejków. Wyszły nam sympatyczne stworki, a niektórzy z nas zrobili im nawet włosy. Następnie przeszliśmy do eksperymentu – robiliśmy naszą własną lawę. Pomocne były butelki plastikowe, olej, barwniki oraz magiczny składnik – tabletki musujące. Ta mieszanka zaowocowała powstaniem wielokolorowej lawy. Wraz z Panią Dominiką powtarzaliśmy takie słowa, jak balloons, funnels, flour, scissors, to fill the balloon with, to draw, a happy/sad/angry face, hair, glue, a pill, oil, bottles.

Po drugim śniadaniu zabraliśmy się za dalsze aktywności. Zrobiliśmy domowej roboty płyn do wielkich baniek mydlanych. W jego skład weszła mąka kukurydziana, gliceryna, płyn do mycia naczyń, woda destylowana i proszek do pieczenia. Przy pomocy dwóch słomek i odrobiny włóczki wykonaliśmy również nasze narzędzia do puszczania baniek – „różdżki” – dzięki którym każdy z nas mógł zrobić swoje własne „giant bubbles”. Wszyscy staraliśmy się, by wyszły jak największe. Po zabawie z bańkami przyszedł czas na matę animacyjną – sprawdzaliśmy, czy uda nam się podnieść do góry naszych kolegów. Próby zakończyły się sukcesem :). Słowa, jakich użyliśmy w trakcie naszych zabaw, to: giant bubbles, corn flour, dish detergent, baking powder, glycerine, distilled water, stir, pour, straighten your arms, go up, put down.

Ostatnią atrakcją tego dnia była wyprawa do parku ptaków. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy i robiliśmy zdjęcia przeróżnym gatunkom egzotycznych ptaków, jak i innych zwierząt – na przykład takich, jak ostronos. Staraliśmy zapamiętać się jak najwięcej nazw ptaków. Po obejrzeniu wszystkich zwierząt nadszedł czas na obiad – ognisko z kiełbaskami. Pod czujnym okiem naszych opiekunek wszyscy chętnie piekliśmy swoje przysmaki. Kiedy już zjedliśmy, urządziliśmy konkurs, w trakcie którego sprawdziliśmy, kto miał najlepszą pamięć do nazw. Przydatne słowa w trakcie naszej wyprawy to a bonfire, a sausage, bread, ketchup, sticks, a peacock, a parrot, a goat, a turtle.