Dzień 4

Kolejny dzień wrażeń na półkolonii w Leader School. W trakcie czwartkowych zajęć wcieliliśmy się w rolę prezentera telewizyjnego. Przy pomocy telewizora i mikrofonu nadaliśmy swoją własną audycję – programy przedstawiały najnowsze wiadomości, pogodę oraz muzykę, a wszystko w języku angielskim 🙂 Bawiliśmy się świetnie, do czego przyczyniły się przeróżne gadżety, takie jak czapka-rekin, hawajskie girlandy, imprezowe okulary czy maska. Zwroty, które okazały się przydatne, to m.in. a tv set, a programme, a TV presenter, a remote control, news, welcome to our programme, weather, music channel, car accidents. Następnie zagraliśmy w familiadę – girls versus boys. Użyliśmy przy tym słów związanych z nazwami członków rodziny, zwierząt, kolorów, kształtów.

Po zajęciach telewizyjnych przyszła kolej na iluzje optyczne i kreatywność. Oglądaliśmy przeróżne zdjęcia, które miały na celu oszukać nasz wzrok. Musieliśmy powiedzieć, ile na danym obrazku jest zwierząt, policzyć nogi słonia Po seansie zabraliśmy się za malowanie farbami świecącymi w ciemności. Kiedy nasze dzieła wyschły, sprawdziliśmy, czy faktycznie działają – kolejny udany eksperyment. W ramach orzeźwienia wyszliśmy na dwór i tam zagraliśmy w grę planszową w rozmiarze XXL pod tytułem „Dress up your teddy bear”. Wszyscy dzielnie walczyliśmy o wygraną i w trakcie zabawy powtórzyliśmy nazwy kolorów, liczby i części garderoby. Słowa, które nam się przydały, to: illusion, What can you see?, I can see…, a rabbit, a duck, an elephant, four legs, happy/sad/angry face, an old, young woman, paint a picture, glow in the dark, brush, a piece of paper, let’s play a game.

Ostatnią atrakcją dnia była wizyta na Zamku Kapituł Warmińskiej. Tam mogliśmy się wcielić w rycerzy, strzelać z łuku, zostać zakutymi w dyby. Oglądaliśmy pokaz walk rycerskich, uczyliśmy się tańców, założyliśmy piękne kostiumy i zwiedziliśmy zamek. Na koniec naszej podróży czekała na nas mała nagroda w postaci pysznych lodów. Każdy z nas zamówił je po angielsku – użycie zwrotu  Can I have…? nie przysporzyło nam problemów. Po takiej wyprawie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Angielskie słowa, które okazały się przydatne, to: a bow, an arrow, a sword, dance, dress up, a castle.