Dzień 1

Rozpoczął się kolejny turnus naszych półkolonii. Od samego rana Pani Dominika pomogła nam się zintegrować. Graliśmy w różne gry grupowe i ustaliliśmy wspólnie nasze zasady. Powtórzyliśmy podstawowe zwroty, takie jak What’s your name?, My name is…, How old are you?, I’m…, jak również kolory i liczby. Wspólnie staraliśmy się nazwać rzeczy znajdujące się w sali.

Później nadszedł czas na eksperymenty. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje tęcza przy użyciu cukierków skittles, zrobiliśmy własne mikstury, z których do piątku mają powstać kryształki oraz sprawdziliśmy gęstość różnych cieczy, tworząc z nich wielokolorowe napoje. Angielskie rainbow, drinks, names of colours, to pour, water, sugar, food colouring oraz to stir nie przysparzają nam problemów.

Gra terenowa była naszym ostatnim poniedziałkowym wyzwaniem. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i wyruszyliśmy w poszukiwaniu zaginionych języków. Skrzętnie chowaliśmy zadania, a później szukaliśmy pozostawionych przez drugą drużynę wyzwań. Na naszej drodze czekała kolejna atrakcja – strzelanie z łuku do celu. Musimy przyznać, że całkiem nieźle sobie poradziliśmy :). Gra terenowa dostarczyła nam tylu emocji, że po powrocie do szkoły jeszcze długo o niej dyskutowaliśmy.