Dzień 3

Środę zaczęliśmy od eksperymentu z Panią Dominiką. Przy pomocy mleka i barwników spożywczych tworzyliśmy dzieła sztuki na mleku. Przydatny był również płyn do mycia naczyń, dzięki którym działa się „magia” – pomógł nam oddzielić tłuszcz mleka od reszty substancji. Potem przeszliśmy do samodzielnego przygotowania drugiego śniadania – sami kroiliśmy składniki i robiliśmy nasze kanapki. Angielskie słowa, które były pomocne, to: nazwy kolorów, milk, food colouring, make a sandwich, tomato, cucumber, pepper, ham, cheese, bread, butter, to cut.

Środa to również dzień samodzielnego przygotowywania obiadu. Dlatego wraz z Panią Natalią przygotowaliśmy ciasto do pizzy, przygotowaliśmy składniki oraz udekorowaliśmy pizze według naszych upodobań. Było to pracochłonne, ale każde z nas stwierdziło na koniec, że było „delicious” i „yummy” :). Do tego zadania użyliśmy flour, salt, water, oil, to stir, to roll, to put, yeast, cucumber, tomato, pepper, cheese, ham, tomato sauce.

Środowy dzień półkolonii zakończyliśmy kąpielą w jeziorze. Pod czujnym okiem Pani Dominiki, Pani Moniki oraz Pana Rafała pływaliśmy, budowaliśmy zamki z piasku, a na koniec poszliśmy na lody. Kolejny udany dzień za nami :). Po pobycie nad jeziorem jesteśmy za pan brat z takimi słówkami, jak: lake, beach, sand, to swim, to build a sandcastle, one scoop of ice cream.