Dzień 4

W czwartkowy poranek zabraliśmy się za eksperyment z Panią Dominiką. Przy pomocy octu, wody i barwników spożywczych robiliśmy wystrzałowe, wielokolorowe wulkany. Po udanym eksperymencie zabraliśmy się za shadow show. Przy pomocy prześcieradła, lampy i własnoręcznie zrobionych kukiełek robiliśmy nasze przedstawienie. Sprawiło nam to mnóstwo frajdy, a angielskie słowa, takie jak: vinegar, food colouring, volcano, to pour, to add, to stir, make a puppet, prop, nie sprawiają nam problemu.

Tuż po śniadaniu nadszedł czas na robienie origami. Razem z Panią Dominiką zrobiliśmy z papieru różne zwierzęta – dogs, cats, whales, itp. Następnie graliśmy w grę, w trakcie której musieliśmy wykonać 100 zadań, a przy okazji i przypominaliśmy nazwy części ciała, zwierząt, przedmiotów, liczb i polecenia w języku angielskim (to throw a dice, go to…).

Czwartek zakończył się emocjonującą wizytą w papugarni. Wraz z naszymi opiekunkami mieliśmy okazję nakarmić, dotknąć, a nawet potrzymać na rękach różnego rodzaju papugi. Było to wspaniałe doświadczenie, które niejedno z nas chciałoby powtórzyć :). W trakcie naszej wyprawy powtarzaliśmy słowa: a parrot, to fly, a colourful bird, to feed.