Dzień 5

Piątek to ostatni dzień wspólnej zabawy w Leader School. Od rana z Panią Natalią zabraliśmy się za robienie SLIME – zmieszaliśmy klej, wodę, barwnik spożywczy, naszą mieszankę na chwilę zanurzyliśmy w roztworze z boraksu i tak oto powstały nasze rozciągliwe slime. Każdemu z nas przysporzyło to dużo frajdy, a z efektami naszej pracy nie rozstawaliśmy się przez cały dzień :). Przy okazji powtórzyliśmy takie słowa, jak to stir, to pour, glue, food colouring, to squeeze, to make a ball.

Po przygodach ze slime, wraz z Panem Joshem zabraliśmy się za malowanie planet. Było to bardzo kreatywne zajęcie, każdy z nas mógł stworzyć swoją własną planetę i nazwać ją. Kiedy planety były już gotowe, Pan Josh powiedział nam parę ciekawostek na temat USA i sprawdził naszą wiedzę na temat tego państwa. Angielskie słówka, które były nam przydatne, to: white/blue/yellow/green… paint, brush, to paint a planet, the Earth, to mix colours.

Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia była wizyta w olsztyńskim planetarium, gdzie na kilka chwil powędrowaliśmy w świat gwiazd i planet. Kojot pomógł nam znaleźć odpowiedzi na temat tego, jaki wpływ ma Słońce i Księżyc na życie na Ziemi.  Angielskie the Earth, the Sun, the Moon, tickets mamy doskonale opanowane.

Piątek zakończyliśmy robieniem szalonych zdjęć. Każdy z nas miał okazję założyć fantazyjne peruki, odjazdowe okulary i na chwilę wcielić się w inną postać. Po photo party czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka – czekoladowe foundee. Efekty naszej zabawy można zobaczyć poniżej.