Dzień 1

Witamy na pierwszym turnusie naszych wakacyjnych półkolonii językowych z Leader School :)!

Dziś pierwszy dzień przygód z angielskim rozpoczęliśmy od zapoznania się oraz od wspólnego ustalenia zasad. Żeby się zintegrować, podzieliliśmy się na drużyny i zagraliśmy w „Zoomy Memo” i „Fido Memo” – gry, podczas których ćwiczyliśmy naszą pamięć. Przypomnieliśmy sobie i poznaliśmy angielskie wyrażenia takie jak: „Hello!”, „What’s your name?”, „My name is…”, „I am… years old.”, „I like…”, „I don’t like…”, „We can…”, „We can’t…”, „Can I have…, please?”.

Po zjedzeniu drugiego śniadania, poszliśmy na wycieczkę do olsztyńskiego Planetarium żeby wziąć udział w seansie pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”, podczas którego dowiedzieliśmy się w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują życie na Ziemi, jak powstał kalendarz, jak przebiegała historia kosmicznych podróży i na czym polegają zjawiska astronomiczne.

Po obiedzie, podczas wykonywania prac plastycznych związanych z kosmosem, nauczyliśmy się angielskich słów takich jak: the Sun, the Moon, the Earth, the Milky Way, the stars, a black hole, a galaxy, the sky, a planet, the solar system, space, a rocket, an astronaut, astronomy, itd.

Na zakończenie, samodzielnie przyrządziliśmy sobie kosmiczny podwieczorek w postaci owocowych rakiet, czyli fruit rockets :)!