Dzień 1

Hello! Dzisiaj rozpoczęliśmy II turnus naszych półkolonii językowych z Leader School Olsztyn. Zaczęliśmy od zapoznania się, a więc każdy powiedział po angielsku kilka słów o sobie. Ćwiczyliśmy i uczyliśmy się m.in. takich słów i zwrotów jak: What’s your name?, My name is…, I like…,What do you like? What’s your favourite…?, How old are you?, Can I have…?. Potem dowiedzieliśmy się jakie panują zasady podczas naszego wypoczynku i zapoznaliśmy się z budynkiem szkoły. Następnie zagraliśmy w grę drużynową, podczas której trenowaliśmy naszą pamięć i jednocześnie powtarzaliśmy podstawowe angielskie słownictwo – cześci ciała, środki transportu, kolory, itp.

Następnie braliśmy udział w zajęciach w ramach programu Bezpieczne Wakacje, podczas których dowiedzieliśmy się o tym na jakie niebezpieczeństwa jesteśmy narażeni w lato, jak ich unikać oraz jak się zachowywać jeżeli już przydarzy nam się coś nieprzyjemnego. Mówiliśmy głównie o tym jak prawidłowo i skutecznie chronić się przed: negatywnym wpływem słońca, kleszczami, zatruciem pokarmowym, utopieniem, a także jak rozpoznać trującą roślinę o nazwie barszcz sosnowskiego.

W trakcie kolejnych zajęć przeprowadziliśmy aż trzy różne eksperymenty :o! Były to: ciecz nieniutonowska, bouncy balls oraz walking water.

Na zakończenie, pojechaliśmy autobusem do olsztyńskiego Papugarium. Mieliśmy tam okazję doświadczyć czegoś niezwykłego – dotykania, karmienia i podziwiania pięknych, kolorowych, egzotycznych papug.