Dzień 3

W czasie pierwszych zajęć wykonywaliśmy aktywności plastyczne, których tematem przewodnim było „The animal kingdom”, czyli królestwo zwierząt. Były to toilet paper roll crafts, które wyglądały jak przeróżne zwierzęta. Podczas tej lekcji przypomnieliśmy sobie i nauczyliśmy się słów takich jak: a wild animal, a pet, a cat, a lion, an elephant, a forest, a jungle, a giraffe, a tarsier, a panda, an ant, a farm, itp.

Na zajęciach kulinarnych przyrządziliśmy sobie drugie śniadanie w postaci funny sandwiches :). Powtórzyliśmy i poznaliśmy takie słowa jak: cheese, ham, bread, butter, a pepper, a tomato, a cucumber, a knife, to chop, to peel, to slice, emotions, happy, sad, angry, scared, surprised, etc.

Potem wzięliśmy udział w zajęciach DIY (Do It Yourself – zrób to sam), podczas których zrobiliśmy sensory balls :o! Potrzebowaliśmy do tego żelowych kulek, balonów oraz wody.

Po obiedzie poszliśmy pieszo na wycieczkę do Muzeum Przyrody. Podczas zwiedzania i udziału w grach przygotowanych przez panią przewodnik mogliśmy dowiedzieć się kilku ciekawostek o zwierzętach żyjących na wolności w naszym regionie.