Dzień 5

W czasie pierwszych zajęć poznaliśmy bardzo prosty przepis na cupcakes i podjęliśmy próbę ich upieczenia :). Wszystko szło nam bardzo dobrze, ale… niestety, niespodziewana awaria piekarnika troszkę pokrzyżowała nam plany :(. Mimo to, nie przejęliśmy się zbyt mocno, ponieważ sam proces przygotowywania i mieszania składników był dla nas wielką frajdą ;). Poza tym, poznaliśmy i utrwaliliśmy sobie kilka angielskich słów, takich jak: flour, milk, butter, eggs, baking powder, an oven, a recipe, to bake, to mix, to add, a spoon, sugar, itd.

Potem, mieliśmy zajęcia, podczas których dowiedzieliśmy się trochę o kulturze Stanów Zjednoczonych Ameryki od Pana Josha, który sprawdził także nieco naszą wiedzę o jego rodzinnym kraju. Musieliśmy odgadnąć ze zdjęć  charakterystyczne dla USA budynki, postacie, potrawy, przedmioty, etc. i wypisać je na kartce w kolejności w jakiej się pojawiały :D. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem naprawdę świetnie ;).

Kolejne zajęcia dotyczyły muzyki i polegały na stworzeniu przez nas własnoręcznie instrumentów :o! Najpierw wykonaliśmy instrumenty rytmiczne – grzechotki z pustych puszek po napojach gazowanych, grochu, ryżu i taśmy klejącej, a potem instrument melodyczny – odpowiednio ustawione i napełnione w określonej ilości wodą szklanki. Na koniec zajęć zagraliśmy wspólnie krótki koncert :).

Pod koniec ostatniego dnia II turnusu półkolonii językowych z Leader School, wyszliśmy do pobliskiego parku i zagraliśmy w drużynowe scavenger hunt (czyli w grę, której uczestnicy muszą uzbierać zestaw różnych przedmiotów – w tym przypadku skarbów przyrody). W trakcie tej zabawy nauczyliśmy się i przypomnieliśmy sobie angielskie nazwy roślin, zwierząt, kolorów i kształtów.

Tuż po obiedzie sprawdziliśmy jak poszedł nam nasz eksperyment z crystal stars i… oto efekt :).

Na końcu poszliśmy pieszo do kina Helios na seans filmu animowanego „Iniemamocni 2”, który opowiada o tym jak cała rodzina superbohaterów musi ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu.

To już co prawda koniec naszej wakacyjnej przygody i będziemy tęsknić :(, ale  mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się ponownie :). Pozdrawiamy – Leader School Olsztyn <3.